Сподели

Търсене на имоти

Обществото за недвижими имоти в Метавселената – „The Row“, стартира с 6 архитектурни дизайна

Международни дизайнери са създали редица виртуални сгради за общността на метавселената „The Row“, включително гигантска статуя, превърната в къща, проектирана от Даниел Аршам и дом, който променя цвета си през деня, съобщава „Dezeen“. Проектът е стартирал с 30 виртуални имота, създадени от художници, сред които споменатият Аршам, Миша Кан, Андре Рейзингер, Алексис Христодолу, дизайнерското студио „Six N Five“ и „Hard Architects“.
 

„Quagmire's Karst“ на Миша Кан


 
Всеки е проектирал „3D архитектурна забележителност“, която ще се продава като NFT, незаменим токен. След това виртуалните сгради могат да бъдат разположени на 26 различни платформи на Метавселената, върху които фирмата за развитие на виртуални недвижими имоти „Everyrealm“, един от разработчиците на „The Row“, притежава земя. Даниел Аршам е коментирал, че в Метавселената не е необходимо човек да се придържа към многото ограничения, които съществуват при създаването на пространства, изложби и произведения на изкуството във физическия свят, което дава огромен простор на артистите.
 

Андре Рейзингер е проектирал къща, наподобяваща стъклена кутия


 
„The Row“ е разработен от брокерския екип на компанията за жилищни имоти „The Alexander Team“ и „Everyrealm“, където Аршам също служи като креативен посланик. Първите му компилации ще бъдат хоствани на платформата за изграждане на свят на Метавселената, „Mona“, докато изборът на други метавселени все още не е обявен. Изпълнителният директор на „Everyrealm“, Джанин Йорио е споделила, че едно от преимуществата на това виртуално пространство е, че в него няма физика, няма време и няма ограничения, освен човешката изобретателност.
 

Арес, гръцкият бог на войната, е превърнат в къща от Даниел Аршам


 
За своя дизайн в „The Row“, Аршам създава „Ares House“ – дом в скулптура на Арес, гръцкия бог на войната. Художникът е направил пет различни версии на дизайна, базирани на променящите се цветове на екстериора през различните сезони. Проучил е възможността за сезонност и как дизайнът може да съществува както в дневна, така и в нощна среда завинаги, след което е създал много точни визуализации за това как можете да се движите през къщата, как светлината преминава през нея и какво може да е усещането в различни часове на деня.
 

Конзолната къща на Христодолу има цветове, които реагират на слънцето през целия ден


 
Къщата на Христодолу, конзолна сграда с декоративни, плаващи глобуси, е създадена, за да бъде първият левитационен център на Метавселената и има за цел да създаде „духовен преход към дигитално съществуване“. Къщата е проектирана в цветове, които имитират слънцето през различните часове на деня. Миша Кан пък е почерпил вдъхновение от серията си от керамични предмети „Quagmire“, когато създава своя имот в „The Row“, наречен „Quagmire's Karst“. Други дизайни са по-скулптурни и показват възможностите на 3D дигиталния дизайн, включително сградата на „Six N Five“, която е проектирана да имитира клетъчния организъм. Абстрактният дизайн на „Hard Architects“, наречен „The Pearl“, е създаден като архитектурна концепция, която би преосмислила дигиталния пейзаж.
 

Сградата на „Six N Five“ има аморфна, органична форма


 

„Hard Architects“ са проектирали абстрактна сграда с форма на хапче



За да се присъединят към „The Row“, след като приключи разработката по-късно тази година, потребителите ще трябва да бъдат поканени. Целта е да се изгради общност от купувачи, които оценяват таланта на артистите, тъй като членовете на общността имат важна роля в този уникален културен момент и запазването на артистичното намерение и целостта на проекта е от първостепенно значение за успеха на „The Row“, отбелязала е Джулия Шварц, главен стратегически директор на „Everyrealm“. Други скорошни проекти за Метавселена включват 5000 NFT, които британското студио „PLP Architecture“ създаде въз основа на концепцията за виртуален небостъргач и хотел за метавселена от „CitizenM“.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини